Köyde Sosyal Organizasyon ve Sıhri Hısımlık İlişkileri (Eltiler)

DOI :10.26650/AB/SS49.2022.146   
AuthorYüksel Kırımlı

İstanbul' un Beykoz ilçesine bağlı Alibahadır Köyünde, evlilik sonucu aynı soy grubuna dahil olan eltiler arasındaki sihri hısımlık örüntüsünün özelliklerinin tesbit edilmesine yönelik olarak hazırlanan bu uzun ve yorucu çalışma, pek çok kişinin yardım, destek ve hoşgörüsü ile sonuçlandırıldı. Bu nedenle, öncelikle çalışma süresince hiçbir zaman ilgi, destek, yol gösterici ve yapıcı tutumunu esirgemeyen hocam Prof.Dr. Sayın Taylan Akkayan’a şükran ve teşekkürlerimi sunarım.
Araştırmanın bibliyografya tarama aşamasında, bize özel kütüphanesini açarak, kaynaklara rahatça ulaşmamızı sağlayan. Doç.Dr. Sayın Akile Gürsoy'a içtenlikle teşekkür ederim.
Beykoz İlçesi ile ilgili gerekli bilgilerin toplanması aşamasında, yardımlarını gördüğümüz tüm idari personele. Kaymakam Sayın Haşan Kır'ın şahsında teşekkür ederim.
Alibahadır Köyündeki saha çalışmamız sırasında, gösterdikleri konukseverlik ve yardımlarından ötürü, tüm Alibahadır'lılara. Muhtar Savın Nurettin Demiray'ın ve evini sahada kaldığımız süre boyunca bizimle paylaşan Sayın Hatice Çakır'ın şahsında tüm kalbimle sevgi ve şükranlarımı sunarım.
Ve de çalışmanın her aşamasında, maddi, manevi ilgi ve desteklerini esirgemeyen can aileme sevgi, teşekkür ve şükranlarımı sunmayı bir borç bilirim.

SubjectsSociology

INFORMATION


ISBN975-404-479-1
E-ISBN978-605-07-1266-7
PublisherIstanbul University Press
Publish Date15.06.1998
Cover (PDF)
Full Text (PDF)

SUBSCRIBE
SHARE
Istanbul University Press aims to contribute to the dissemination of ever growing scientific knowledge through publication of high quality scientific journals and books in accordance with the international publishing standards and ethics. Istanbul University Press follows an open access, non-commercial, scholarly publishing.