Türkiye'de Yabancı Dilde Basın

(16-17-18 Mayıs 1984)
DOI :10.26650/APB/SS7.2022.100   

İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu son dönem içerisinde Atatürkçü görüşün ışığı altında atılımlar yapma çabası içindedir.
Ders programımızı modern çağın koşullarına göre Yükseköğrenim Kanunu'nun ilkeleri çerçevesi içinde düzenlemiş bulunmaktayız.
Basın-Yayın alanında çeşitli ulusal ve uluslararası sempozyumlar düzenleyerek Türk Basınının sesini yurt dışında da duyurmaya çalıştık. İşte, "Türkiye'de Yabancı Dilde Basın" sempozyumu bu çalışmalardan birinin ürünüdür.
İstanbul'daki Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü’yle iş birliği içinde gerçekleştirdiğimiz sempozyumda bize ulaşan tebliğleri bu kitap içinde yayınlamaktan mutluluk duymaktayız. Bu kitap aynı zamanda "Kitle Haberleşme Hukuku" adlı kitabımızdan sonra, Yüksekokulumuzun 2. yayınıdır.
Yüksekokulumuz "Türkiye'de Yabancı Dilde Basın" konulu sempozyumdan sonra "Türkiye'de Basın-Yayın Eğitimi-Kamuoyu ve Basın-Yayın" konulu bir sempozyumu 16 Haziran 1984 tarihinde ve Ocak 1985.'de de "Halk Sağlığı ve Basın" konulu bir sempozyumu Görsel Yayınlarla iş birliği halinde gerçekleştirmiş bulunmaktadır.
1984-1985 ders yılı içinde Türk Basın-Yayın yaşamının değerli mensupları Yüksekokulumuza gelerek öğrencileri aydınlatıcı bilgiler vermişler, meslek sorunlarına değinmişlerdir.

SubjectsCommunication

INFORMATION


E-ISBN978-605-07-0952-0
PublisherIstanbul University Press
Publish Date15.06.1985
Cover (PDF)
Full Text (PDF)

SUBSCRIBE
SHARE
Istanbul University Press aims to contribute to the dissemination of ever growing scientific knowledge through publication of high quality scientific journals and books in accordance with the international publishing standards and ethics. Istanbul University Press follows an open access, non-commercial, scholarly publishing.