YENİ SAYI İÇİN MAKALE ÇAĞRISI


Sizlere İstanbul Antropoloji Dergisi’nin EBSCO HOST veritabanlarında indekslendiğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Açık erişimli, çift dilli (Türkçe ve İngilizce) ve yılda bir kez (Aralık) çevrimiçi yayımlanan İstanbul Antropoloji Dergisi, antropoloji başta olmak üzere sosyal ve beşerî bilimlerin çeşitli alanlarında yürütülen çalışmaları çok-disiplinli bir okuyucu kitlesiyle buluşturmayı amaçlıyor. Dergimiz, yerleşik metotların kullanıldığı vaka çalışmalarının yanı sıra yenilikçi disiplinler arası perspektifler, kavramsal yazılar ve kitap değerlendirmelerine de yer veriyor.

Dergimizin Aralık 2023’te yayımlanacak olan yeni sayısına katkılarınızı bekliyoruz. Makale gönderimi için son başvuru tarihi 1 Eylül 2023’tür. 

Makale hazırlama ve gönderim hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız!

Dergiye gönderilen makaleler için herhangi bir işlem ücreti veya yayın bedeli talep edilmeyecektir.


TÜM DUYURULARİstanbul Üniversitesi Yayınları, uluslararası yayıncılık standartları ve etiğine uygun olarak, yüksek kalitede bilimsel dergi ve kitapların yayınlanmasıyla giderek artan bilimsel bilginin yayılmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. İstanbul Üniversitesi Yayınları açık erişimli, ticari olmayan, bilimsel yayıncılığı takip etmektedir.