MAKALE ÇAĞRISI


YENİ SAYI İÇİN MAKALE ÇAĞRISI

İstanbul Antropoloji Dergisi’nin (Istanbul Anthropological Review) Aralık 2021 sayısıyla yayın hayatına başlamış olmasının heyecanını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. İlk sayımıza katkı sunan yazarlarımıza, başından beri desteklerini esirgemeyen yayın kurulumuza, makale değerlendirme sürecine katılan meslektaşlarımıza ve dergimizin tanıtımında emeği geçen herkese teşekkür borçluyuz.

Açık erişimli, çift dilli (Türkçe ve İngilizce) ve yılda bir kez (Aralık) yayımlanan çevrimiçi bir dergi olarak tasarladığımız İstanbul Antropoloji Dergisi, antropoloji başta olmak üzere sosyal ve beşerî bilimlerin çeşitli alanlarında yürütülen çalışmaları çok-disiplinli bir okuyucu kitlesiyle buluşturmayı amaçlıyor. Dergimiz, yerleşik metotların kullanıldığı vaka çalışmalarının yanı sıra yenilikçi disiplinler arası perspektifler, kavramsal yazılar ve kitap değerlendirmelerine de yer veriyor.  

Dergimizin Aralık 2022’de yayınlanacak olan yeni sayısına katkılarınızı bekliyoruz. Makale gönderimi için son başvuru tarihi 1 Eylül 2022’dir.


TÜM DUYURULARİstanbul Üniversitesi Yayınları, uluslararası yayıncılık standartları ve etiğine uygun olarak, yüksek kalitede bilimsel dergi ve kitapların yayınlanmasıyla giderek artan bilimsel bilginin yayılmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. İstanbul Üniversitesi Yayınları açık erişimli, ticari olmayan, bilimsel yayıncılığı takip etmektedir.