Köyde Sosyal Organizasyon ve Sıhri Hısımlık İlişkileri (Eltiler)

DOI :10.26650/AB/SS49.2022.146   
YazarYüksel Kırımlı

İstanbul' un Beykoz ilçesine bağlı Alibahadır Köyünde, evlilik sonucu aynı soy grubuna dahil olan eltiler arasındaki sihri hısımlık örüntüsünün özelliklerinin tesbit edilmesine yönelik olarak hazırlanan bu uzun ve yorucu çalışma, pek çok kişinin yardım, destek ve hoşgörüsü ile sonuçlandırıldı. Bu nedenle, öncelikle çalışma süresince hiçbir zaman ilgi, destek, yol gösterici ve yapıcı tutumunu esirgemeyen hocam Prof.Dr. Sayın Taylan Akkayan’a şükran ve teşekkürlerimi sunarım.
Araştırmanın bibliyografya tarama aşamasında, bize özel kütüphanesini açarak, kaynaklara rahatça ulaşmamızı sağlayan. Doç.Dr. Sayın Akile Gürsoy'a içtenlikle teşekkür ederim.
Beykoz İlçesi ile ilgili gerekli bilgilerin toplanması aşamasında, yardımlarını gördüğümüz tüm idari personele. Kaymakam Sayın Haşan Kır'ın şahsında teşekkür ederim.
Alibahadır Köyündeki saha çalışmamız sırasında, gösterdikleri konukseverlik ve yardımlarından ötürü, tüm Alibahadır'lılara. Muhtar Savın Nurettin Demiray'ın ve evini sahada kaldığımız süre boyunca bizimle paylaşan Sayın Hatice Çakır'ın şahsında tüm kalbimle sevgi ve şükranlarımı sunarım.
Ve de çalışmanın her aşamasında, maddi, manevi ilgi ve desteklerini esirgemeyen can aileme sevgi, teşekkür ve şükranlarımı sunmayı bir borç bilirim.

KonularSociology

BİLGİ


ISBN975-404-479-1
E-ISBN978-605-07-1266-7
YayıncıIstanbul University Press
Yayın Tarihi15.06.1998
Kapak (PDF)
Tam Metin (PDF)

ABONE OL
PAYLAŞ
İstanbul Üniversitesi Yayınları, uluslararası yayıncılık standartları ve etiğine uygun olarak, yüksek kalitede bilimsel dergi ve kitapların yayınlanmasıyla giderek artan bilimsel bilginin yayılmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. İstanbul Üniversitesi Yayınları açık erişimli, ticari olmayan, bilimsel yayıncılığı takip etmektedir.