Prof. Dr. İlhan Akın'a Armağan

DOI :10.26650/APB/SS46.2022.149   

1980 öncesi öğretim üyelerimizin büyük çoğunluğu tarafından üst üste üç dönem seçilerek, daha sonra yine üç dönem atama yoluyla tam on altı yıl Hukuk Fakültemizde dekanlık görevini yerine getirmiş olan Prof. Dr. İlhan Akın için bir armağan kitabı çıkarılması, Fakültemizin içtenlikle benimsediği bir görev olmuştur. Gecikerek de olsa bu eseri Sevgili İlhan Akın'a sunma fırsatını bulduğum için gerçekten mutluluk duyuyorum.
İnsana sevgi ve saygı duyan kişiliği, güleç yüzü, herkesin sorununa çözüm bulmak isteyen yaklaşımıyla, seçkin ve saygın bilim adamı hocamız ve arkadaşımız Prof. Dr. İlhan Akın meslektaşları ve idari personeliyle bütün fakültemiz elemanlarına da her zaman sevilen, sayılan bir kişi olmuştur. Onattı yıl gibi çok uzun bir süre dekanlık görevini başarı ile sürdürmesinin de sırrı bu dur diye düşünüyorum.
Prof. Dr. İlhan Akın, dekanlık göreviyle öğretim üyeliğini hakkını vererek birlikte götürmeyi başarmıştır. İlhan Akın bilimsel çalışmalarının yanında, güzel Türkçesi ve güzel ifade kabiliyeti ile her zaman öğrencilerine kendisini sevdiren ve dinletmesini bilen, aranan bir hoca olmuştur.
İlhan Akın hocanın 1980 öncesi öğrenci olayları sırasında özellikle sınavlarımızın zamanında ve güvenli bir biçimde yapılabilmesi için gösterdiği özveri, ya lnız fakültemiz değil, üniversitemiz mensuplarının takdirle karşıladığı bir olgu olmuştur. Öğrenci olaylarının en ateşli günlerinde, Dekanlarını sınav sabahları Merkez Bina bahçe kapısında gören öğrencilerimiz, duydukları huzur ve güveni bugün bile hatırlayacaklardır.

KonularSocial Sciences, Interdisciplinary

BİLGİ


E-ISBN978-605-07-1264-3
YayıncıIstanbul University Press
Yayın Tarihi15.06.1999
Kapak (PDF)
Tam Metin (PDF)

ABONE OL
PAYLAŞ
İstanbul Üniversitesi Yayınları, uluslararası yayıncılık standartları ve etiğine uygun olarak, yüksek kalitede bilimsel dergi ve kitapların yayınlanmasıyla giderek artan bilimsel bilginin yayılmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. İstanbul Üniversitesi Yayınları açık erişimli, ticari olmayan, bilimsel yayıncılığı takip etmektedir.