Prof. Dr. Reha Poroy'a Armağan

DOI :10.26650/APB/SS26.2023.297   

Prof. Dr. Reha POROY’un İstanbul Üniversitesi ve Fakültemize yaklaşık 40 yıllık hizmetinin onurlu artısına çıkarılan bu Armağan, onu olan sevgi, saygı ve vefa duygusunun ifadesi. İ.Ü. Hukuk Fakültesinin saygın, güvenilir ve vazgeçilmez bir hukuk kurumu olarak yerini almasında, bit camiadan yetişmiş bütün hocalarımız kadar Prof. Poroy'un da emeği tartışılmaz.
Öğrencilik yıllarımızda, genç, dinamik, esprili ve hoşgörülü davranışlarıyla sevgi, saygı ve hayranlığımızı kazanmış olan Poroy Haca bize. Fakültemiz öğretim kadrosundan hiç ayrılmayacakmış gibi gelirdi, Zaman, uçup giderken, bizi Reha Poroy hocanın Fakültemizin Öğretim kadrosundaki vazgeçilmez, onurlu yerinden mahrum bıraktı. Önemli olan sürekli iz bırakmak ise, Poroy hocama bu onurlu izin en iyi temsilcilerinden biri olduğunu belirtmek istiyorum.
Prof. Reha Poroy, Fakülteye ilgisi ve sevgisi ile her toplantının odak noktası olmayı bilmiştir. Neşeli, esprili yaklaşımları. Fakültede her sorunun yumuşak çözümünde, sorunlunu en aza indirgenmesinde etkili olmuştur. Yöneticiliğin bu ince sırrının, Poroy hocanın Fakültemizde Dekan olarak hizmet vermesi ile uygulama alanı bulmuş olduğunu düşünüyorum,
Prof. Dr. Reha Poroy. sayıları parmakla sayılacak kadar az olan Ticaret Hukukunun öncü hukukçularından biridir. Onun. Ticaret Hukukunun baş yapıtları arasında yer alan çalışmalarını ve Ticaret Hukuku ve Fikri Hukuk derslerini, kendini dinletmesini bilen anlatım biçimi ile hatırlamayan hocamız yoktur sanırım.
Bu Armağan’ın Fakültemize ve bilim dünyasına kazandırılmasını sağlayan TURCAS Petrolcülük Anonim Şirketi'ne öz verili yaklaşımı için en içten şükranlarımı sunuyorum.
İ.Ü. Hukuk Fakültesi olarak Prof. Dr. Reha Poroy'a en içten sevgi, saygımızı sunarken, çalışmalarının neşesinin ve yaşama sevincinin hiç eksilmemesini diliyoruz.

KonularLaw

BİLGİ


E-ISBN978-605-07-1428-9
YayıncıIstanbul Univeristy Press
Yayın Tarihi05.08.1995
Kapak (PDF)
Tam Metin (PDF)

ABONE OL
PAYLAŞ
İstanbul Üniversitesi Yayınları, uluslararası yayıncılık standartları ve etiğine uygun olarak, yüksek kalitede bilimsel dergi ve kitapların yayınlanmasıyla giderek artan bilimsel bilginin yayılmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. İstanbul Üniversitesi Yayınları açık erişimli, ticari olmayan, bilimsel yayıncılığı takip etmektedir.