ISSN

0569-9746

E-ISSN

2667-629X

Yayın Aralığı

Yıllık

EditörMustafa Hamdi Sayar

Anadolu Araştırmaları – Anatolian Research, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nin yayınıdır. 1955 yılında kurulmuştur. Açık erişimli, hakemli ve bölgesel bir dergidir; Anadolu ile birlikte Balkanlar, Doğu Akdeniz ve Orta Doğu gibi Anadolu'ya komşu ve tarihi olarak ilişkili bölgelerde akademisyenleri, okurları ve yazarları hedefler.

2021 yılından itibaren derginin yayın frekansı yılda bir sayıdan yılda iki sayıya çıkarılmıştır; dergi Haziran ve Aralık aylarında yayınlanmaktadır. Dergiye yayınlanması için gönderilen bilimsel makaleler İngilizce, Almanca, Fransızca ya da İtalyanca olmalıdır.

Anadolu Araştırmaları – Anatolian Research, uluslararası yayın standartlarına uygun yüksek kalitede makaleler yayınlayarak bilimsel bilginin yayılmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Prehistorik çağlardan, Geç Antik Çağ’a uzanan süreçte Anadolu ve ilişkili bölgeleri inceleyen Eskiçağ Tarihi, Arkeoloji, Sanat Tarihi, Mimarlık Tarihi, Antropoloji, Epigrafi, Nümizmatik, Tarihi Coğrafya ve devamıMETRİKLER


2
27
361
361

ABONE OL
İLETİŞİM


anar@istanbul.edu.tr, +90 212 455 57 00 - 15929, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü, Eskiçağ Tarihi Ana Bilim Dalı Balabanağa Mah. Ordu Cad. No.6 Fatih/İSTANBUL A BLOK 4. KAT ODA.14

İstanbul Üniversitesi Yayınları, uluslararası yayıncılık standartları ve etiğine uygun olarak, yüksek kalitede bilimsel dergi ve kitapların yayınlanmasıyla giderek artan bilimsel bilginin yayılmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. İstanbul Üniversitesi Yayınları açık erişimli, ticari olmayan, bilimsel yayıncılığı takip etmektedir.