E-ISSN

2980-3020

Yayın Aralığı

Yılda İki Sayı

EditörSerap Öztop Kaptanoğlu

Istanbul Journal of Mathematics, yılda iki kez Haziran ve Aralık aylarında yayınlanan açık erişimli, hakemli ve uluslararası bir dergidir. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nin resmi online yayınıdır. Dergi, matematiğin tüm alanlarında bilimsel bilgiye katkıda bulunmayı amaçlar. Yayın dili İngilizce’dir. Istanbul Journal of Mathematics’e iletilen yazılar çift taraflı kör hakemlik sürecine tabidir.
Istanbul Journal of Mathematics, 1916 yılında kurulan, İstanbul Üniversitesi'nin en eski ve köklü dergisi olan “İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Fizik ve Astronomi Dergisi”nin devamıdır.
Dergi uluslararası ve ulusal akademik çevreleri hedeflemektedir. Derginin hedef kitlesini, akademisyenler, araştırmacılar, profesyoneller, öğrenciler ve ilgili mesleki, akademik kurum ve kuruluşlar oluşturur.
Gönderilen veya kabul edilen makaleler için herhangi bir makale işleme ücreti veya gönderim ücreti alınmaz.


METRİKLER


2
3
16
16

ABONE OL
İLETİŞİM


E-mail: ijmath@istanbul.edu.tr Phone: +90 2124555700 Address: Istanbul University Faculty of Science PK 34134 Vezneciler, Fatih/İstanbul

İstanbul Üniversitesi Yayınları, uluslararası yayıncılık standartları ve etiğine uygun olarak, yüksek kalitede bilimsel dergi ve kitapların yayınlanmasıyla giderek artan bilimsel bilginin yayılmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. İstanbul Üniversitesi Yayınları açık erişimli, ticari olmayan, bilimsel yayıncılığı takip etmektedir.