E-ISSN

2619-9254

Yayın Aralığı

Yılda İki Sayı

EditörMuhteşem BaranMuhsin Murat Yaşlıoğlu

Istanbul Management Journal, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü bünyesinde çıkarılan uluslararası ve açık erişimli hakemli bilimsel bir dergidir. Dergiye kabul edilen makaleler, Türkçe ve İngilizce dillerinde 1975-2016 yılları arasında basılı ortamda yayınlanmıştır. Dergimiz, 2010 yılından itibaren elektronik ortamda yayınlanmaktadır. Şubat 2018’e kadar adı İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü Yönetim Dergisi iken, kurumumuz ve dergimizin uluslararası alanda başarılı olma vizyonu çerçevesinde adı Istanbul Management Journal olarak değiştirilmiştir.

Dergimiz yönetim sorunlarına ilişkin yayınlara yer vererek araştırmacıları yönetim sorunlarına eğilen Yönetim ve Strateji, İnsan Kaynakları, Örgütsel Davranış, Örgüt Teorisi, İşletme Tarihi ve Yönetim Tarihi konularına odaklanmış disiplinlerarası çalışmalar yapma yönünde teşvik etmeyi amaçlar. Bu doğrultuda dergideki yayınların profesyonel yaşamdaki yöneticiler, araştırmacılar ve devamıMETRİKLER


25
67
468
468

ABONE OL
İLETİŞİM


İstanbul Üniversitesi, İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü, Avcılar, İstanbul / imj@istanbul.edu.tr

İstanbul Üniversitesi Yayınları, uluslararası yayıncılık standartları ve etiğine uygun olarak, yüksek kalitede bilimsel dergi ve kitapların yayınlanmasıyla giderek artan bilimsel bilginin yayılmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. İstanbul Üniversitesi Yayınları açık erişimli, ticari olmayan, bilimsel yayıncılığı takip etmektedir.