E-ISSN

2619-9254

Yayın Aralığı

Yılda İki Sayı

EditörMuhteşem BaranMuhsin Murat Yaşlıoğlu

Istanbul Management Journal, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü bünyesinde çıkarılan . açık erişimli, uluslararası, hakemli bilimsel bir dergidir. Yılda iki kere Haziran ve Aralık ayında yayınlanır.

Dergiye kabul edilen makaleler, Türkçe ve İngilizce dillerinde 1975-2016 yılları arasında basılı ortamda yayınlanmıştır. Şubat 2018’e kadar adı İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü - YÖNETİM dergisi iken, uluslararasılaşma vizyonu çerçevesinde adı Istanbul Management Journal olarak değiştirilmiştir ve basılı versiyonu durdurularak sadece online yayınlanan bir dergi haline gelmiştir. Derginin yayın dili 2023 sayıları itibariyle sadece İngilizce olmuştur.

Dergi; DOAJ, Tubitak Ulakbim TR Dizin, Proquest, Ebsco, RePEc IDEAS, RePEc EconPapers dizinlerinde taranmaktadır.METRİKLER


25
69
481
481

ABONE OL
İLETİŞİM


İstanbul Üniversitesi, İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü, Avcılar, İstanbul / imj@istanbul.edu.tr

İstanbul Üniversitesi Yayınları, uluslararası yayıncılık standartları ve etiğine uygun olarak, yüksek kalitede bilimsel dergi ve kitapların yayınlanmasıyla giderek artan bilimsel bilginin yayılmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. İstanbul Üniversitesi Yayınları açık erişimli, ticari olmayan, bilimsel yayıncılığı takip etmektedir.