E-ISSN

2667-6931

Yayın Aralığı

Yılda İki Sayı

Editörİsmail Coşkun

Makale gönderimi ScholarOne sistemi üzerinden yapılmaktadır.

Dergimiz 2023 yılından itibaren özel temalı sayı düzenine geçmiştir. Bu sebeple tema dışındaki konulardan yapılacak başvurular değerlendirme süreçlerine alınmayacaktır. İlgili yılın temalarını dergi ana sayfasından "Duyurular" altındaki makale çağrısı sekmesinden takip edebilirsiniz.

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Dergisi, 1914’te kurulan ve Türkiye’de sosyolojinin bilimsel disiplin olarak gelişmesine önemli katkılar sağlayan İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü bünyesinde yayımlanmaktadır. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Dergisi, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve Sosyoloji Bölümü geleneklerinden beslenmekte ve bu kurumlarda oluşan birikimin yeni bakışla ve ürünlerle sürdürülmesini önemsemektedir.

İlk sayısı 1917 yılında basılan ve Türkçedeki ilk sosyoloji dergisi olan İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Dergisi, hâlihazırda yılda iki kez (Haziran ve Aralık) yayımlanan hakemli akademik bir dergi devamı



METRİKLER


11
68
915
915

ABONE OL




İLETİŞİM


İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Balabanağa Mh. Ordu Cd. No: 196 Beyazıt, Fatih 34459 İstanbul / +902124555700 (Dahili:15809 & 15998) / sosyolojidergi@istanbul.edu.tr

İstanbul Üniversitesi Yayınları, uluslararası yayıncılık standartları ve etiğine uygun olarak, yüksek kalitede bilimsel dergi ve kitapların yayınlanmasıyla giderek artan bilimsel bilginin yayılmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. İstanbul Üniversitesi Yayınları açık erişimli, ticari olmayan, bilimsel yayıncılığı takip etmektedir.