E-ISSN

2667-6982

Yayın Aralığı

Yılda İki Sayı

EditörFatma Lerzan Kavut

İstanbul Üniversitesi, İşletme Fakültesi Muhasebe Enstitüsü’nün yayını olarak 1975 yılında faaliyetlerine başlayan Muhasebe Enstitüsü Dergisi – Journal of Accounting Institute, açık erişimli, hakemli, yılda iki kere Ocak ve Temmuz aylarında basılı ve elektronik olarak yayımlanan bilimsel bir dergidir.

Muhasebe Enstitüsü Dergisi – Journal of Accounting Institute’un amacı Türkçe ve İngilizce makaleler yayımlayarak, ulusal ve uluslararası düzeyde muhasebe ve işletme alanıyla ilgili bilginin paylaşımına katkıda bulunmaktır. Bu amaçla, Muhasebe Enstitüsü Dergisinde; akademik düzeyde bilimsel nitelikli olmak koşuluyla aşağıda belirtilen alanlarda ya da disiplinlerarası ampirik, teorik veya derleme çalışmalara yer verilmektedir.

Derginin hedef kitlesini akademisyenler, araştırmacılar, profesyoneller, öğrenciler ve ilgili mesleki, akademik kurum ve kuruluşlar oluşturmaktadır. Dergide yayımlanan makalelerin konuları, bunlarla sınırlı olmamak üzere, şu konuları kapsamaktadır: Muhasebe, Finansa devamıMETRİKLER


2
60
505
505

ABONE OL
İLETİŞİM


İ.Ü. Avcılar Kampüsü İşletme Fakültesi Muhasebe Enstitüsü Avcılar/İstanbul, +90 2124737070/ 18315, jai@istanbul.edu.tr

İstanbul Üniversitesi Yayınları, uluslararası yayıncılık standartları ve etiğine uygun olarak, yüksek kalitede bilimsel dergi ve kitapların yayınlanmasıyla giderek artan bilimsel bilginin yayılmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. İstanbul Üniversitesi Yayınları açık erişimli, ticari olmayan, bilimsel yayıncılığı takip etmektedir.