ISSN

2757-6396

E-ISSN

2757-6728

Yayın Aralığı

Yılda İki Sayı

EditörSalim Ateş Oktar

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Araştırma Merkezi yayımı olan Maliye Çalışmaları Dergisi - Journal of Public Finance Studies, açık erişimli, hakemli, yılda iki kere Mayıs ve Kasım aylarında yayımlanan, bilimsel bir dergidir. 1955 yılında kurulmuştur. Derginin ismi 2020 yılında Maliye Çalışmaları Dergisi – Journal of Public Finance Studies olarak değiştirilmiştir. Derginin önceki ismi Maliye Araştırma Merkezi Konferansları’dır (ISSN: 1304-0251).

Dergiye yayımlanması için gönderilen bilimsel makaleler Türkçe ya da İngilizce olmalıdır.

Dergi, ulusal ve uluslararası camiaları hedeflemekte, yayın kurulunda hem ulusal hem de uluslararası üyeler bulunmakta ve uluslararası yazar katkılarını artırmayı amaçlamaktadır.

Maliye Çalışmaları Dergisi - Journal of Public Finance Studies’in kapsamını kamu maliyesi, kamu ekonomisi, kamu politikası, maliye politikası, kamu bütçesi, davranışsal maliye, vergileme ve ilişkili konular oluşturur.

Derginin hedef kitlesi akademisyenler, araşt devamıMETRİKLER


69
733
733

ABONE OL
İLETİŞİM


Editör: Prof. Dr. Salim Ateş OKTAR E-posta: jpfs@istanbul.edu.tr Editör Yardımcısı: Doç. Dr. Yasemin TAŞKIN E-posta: jpfs@istanbul.edu.tr

İstanbul Üniversitesi Yayınları, uluslararası yayıncılık standartları ve etiğine uygun olarak, yüksek kalitede bilimsel dergi ve kitapların yayınlanmasıyla giderek artan bilimsel bilginin yayılmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. İstanbul Üniversitesi Yayınları açık erişimli, ticari olmayan, bilimsel yayıncılığı takip etmektedir.