ISSN

2757-6396

E-ISSN

2757-6728

Yayın Aralığı

Yılda İki Sayı

EditörSalim Ateş Oktar

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Araştırma Merkezi yayımı olan Maliye Çalışmaları Dergisi - Journal of Public Finance Studies, açık erişimli, hakemli, yılda iki kere Mayıs ve Kasım aylarında yayımlanan, uluslararası bilimsel bir dergidir. 1955 yılında kurulmuştur. Derginin ismi 2020 yılında Maliye Çalışmaları Dergisi – Journal of Public Finance Studies olarak değiştirilmiştir. Derginin önceki ismi Maliye Araştırma Merkezi Konferansları’dır (ISSN: 1304-0251).
Dergiye yayımlanması için gönderilen bilimsel makaleler Türkçe ya da İngilizce olmalıdır.

Maliye Çalışmaları Dergisi - Journal of Public Finance Studies, maliye, kamu ekonomisi ve kamu kesiminin çeşitli sorunları hakkında teorik ve uygulamalı araştırmalar yayımlamayı ve bilimsel bilginin gelişimine katkı sunan uluslararası bir platform sağlamayı amaçlar.

Maliye Çalışmaları Dergisi’nin kapsamını kamu maliyesi, kamu ekonomisi, kamu politikası, maliye politikası, kamu bütçesi, davranışsal maliye, vergileme ve ilişkili devamıMETRİKLER


68
725
725

ABONE OL
İLETİŞİM


Editör: Prof. Dr. Salim Ateş OKTAR E-posta: jpfs@istanbul.edu.tr Editör Yardımcısı: Doç. Dr. Yasemin TAŞKIN E-posta: jpfs@istanbul.edu.tr

İstanbul Üniversitesi Yayınları, uluslararası yayıncılık standartları ve etiğine uygun olarak, yüksek kalitede bilimsel dergi ve kitapların yayınlanmasıyla giderek artan bilimsel bilginin yayılmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. İstanbul Üniversitesi Yayınları açık erişimli, ticari olmayan, bilimsel yayıncılığı takip etmektedir.