ISSN

1304-9720

E-ISSN

2547-9679

Yayın Aralığı

Yılda İki Sayı

EditörMustafa Budak

Yakın Dönem Türkiye Araştırmaları-Recent Period Turkish Studies, İstanbul Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’nün yayınıdır. Açık-erişimli, bilimsel, hakemli ve bölgesel odaklı uluslararası bir dergidir; öncelikle Türkiye’nin tarihsel olarak ilişkili olduğu bölgeler olan Balkanlar, Doğu Avrupa, Doğu Akdeniz, Orta Asya ve Orta Doğu’dan akademisyenleri, okurları ve yazarları hedefler. Yılda iki defa Haziran ve Aralık aylarında yayınlanır. Derginin başlangıç tarihi 2002’dir.

Dergi, yakın dönem Türk ve Dünya Tarihini ilgilendiren tarih, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Osmanlı Tarihi, sosyoloji, edebiyat, sanat tarihi, hukuk, siyaset bilimi, iktisat disiplinlerinden özgün araştırmalara dayanan çalışmaları yayınlanmaktadır . Derginin amacı Türkçe, İngilizce, Almanca ve Fransızca araştırma, inceleme, derleme yazıları yayınlamak suretiyle bilime katkı sağlamaktır.

Dergi odaklandığı alanlarda boşluğu dolduracak özgün araştırmalara dayanan devamıMETRİKLER


17
37
303
303

DUYURULARABONE OL
İLETİŞİM


İstanbul Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü, Süleymaniye Mah. Bozdoğan Kemeri Cad. No:8 Fatih - İstanbul / E-posta: rpts@istanbul.edu.tr

İstanbul Üniversitesi Yayınları, uluslararası yayıncılık standartları ve etiğine uygun olarak, yüksek kalitede bilimsel dergi ve kitapların yayınlanmasıyla giderek artan bilimsel bilginin yayılmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. İstanbul Üniversitesi Yayınları açık erişimli, ticari olmayan, bilimsel yayıncılığı takip etmektedir.