E-ISSN

2645-8772

Yayın Aralığı

Yılda İki Sayı

EditörVeysel Bozkurt

Journal of Economy, Culture and Society, açık erişimli, hakemli, yılda iki kere Haziran ve Aralık aylarında yayınlanan bilimsel bir dergidir. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne bağlı Sosyoloji ve Metodoloji Araştırmaları Merkezi’nin yayınıdır. Dergi 1960 yılından beri yayınlanmaktadır. 2018 Sayı 57 itibariyle eski ismi olan Sosyoloji Konferansları yerine Journal of Economy Culture and Society adıyla yayın hayatını sürdürmektedir.

2022 yılı itibariyle derginin yayın dili sadece İngilizcedir ve basılı versiyonu durdurulmuştur; dergi yayın hayatına e-dergi olarak devam etmektedir. Dergiye yayınlanması için gönderilen bilimsel makaleler İngilizce olmalıdır.

Journal of Economy, Culture and Society, sosyoloji alanına katkı sağlayan yüksek kalitede akademik çalışmaları yayınlamayı amaçlar. Dergimiz esas olarak sosyoloji alanına dair konuların incelendiği, araştırıldığı bir platform sağlarken, farklı alanlardan uluslararası ve disiplinler-arası okuyucu kitlesine uygun yazılara da aç devamıMETRİKLER


70
786
786

DUYURULARABONE OL
İLETİŞİM


Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyoloji ve Metodoloji Araştırmaları Merkezi Merkez Kampüs 34452, Beyazıt İstanbul - Türkiye, jecs@istanbul.edu.tr, 0212 440 00 00 - 11548

İstanbul Üniversitesi Yayınları, uluslararası yayıncılık standartları ve etiğine uygun olarak, yüksek kalitede bilimsel dergi ve kitapların yayınlanmasıyla giderek artan bilimsel bilginin yayılmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. İstanbul Üniversitesi Yayınları açık erişimli, ticari olmayan, bilimsel yayıncılığı takip etmektedir.